Megfázott a Real a moszkvai hidegben

Telt ház, és spanyol szemszögből nézve farkasordító hideg köszöntötte a csapatokat Moszkvában, bár a helyiek biztosan megmosolyogták a hideg és a minusz öt fok szavak közös szereplését egy mondatban. A mérkőzés elején azonnal magához ragadta a kezdeményezést a királyi gárda, főleg a hazai csapat térfelén folyt a játék. Amikor a moszkvai csapat labdához jutott, azonnal kontrázni próbált, de a vendégek védelme állta a sarat.

Az első komoly helyzetre a 18. percig kellett várni, parádés összjáték után Higuain tüzelt, majd a kipattanóból Khedira ismételt, de Chepchugov hatalmasat védett. Tíz perccel később már nem volt kegyelem, Berezutski nem értette meg magát testvérével, Coentrão elcsente a labdát, beadására pedig érkezett Ronaldo, és megszerezte a vezetést a spanyoloknak, 0-1.

A gól után folytatódott a kissé egyoldalú játék. A Real birtokolta többet a labdát, adogatttak az oroszok térfelén, a hazaiak pedig kontrákkal próbálkoztak,eredménytelenül. A félidőt Higuain rettenetesen lassú lövése zárta, így 1-0-ás vendégvezetéssel vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőben gyakorlatilag semmi nem változott a játék képében, a vendégek okosan játszottak, a hazaiak pedig tehetetlenül. A játékrész közepétől átvette az irányítást a CSZKA, ekkor kicsit beszorult a Real, de az oroszok nem tudtak kialakítani igazán nagy helyzetet. A 76. percben érkezett Kaká, és máris két spanyol lehetőséget láthatott a publikum, előbb Özil, majd Ronaldo próbálkozását védte a kapus. Az utolsó tíz percben Honda szabadrúgása nem jelentett gondot Casillasnak. Válaszként Ronaldo lőtt pár centivel mellé a tizenhatos vonaláról.

Amikor már mindenki elkönyvelte a Real Madrid győzelmét, jött a bombameglepetés, a 93. percben egy ide-oda pattogó labda Wenbloom elé került, aki a bal alsóba lőtte a labdát, 1-1. A döntetlennel is a királyi gárda a párharc esélyese.

Amennyiben szeretnéd megnézni részletes közvetítésünket a mérkőzésről, IDE KATTINTS!

CSZKA Moszkva-Real Madrid 1-1
gólszerző: Werbloom (93.) ill. Ronaldo (28.)